Akce a setkání

Hlavní náplň činnosti spolku tvoří organizace setkání a akcí všeho druhu pro bronies z Čech a Slovenska. Ať už jde o komunitní setkávání při různých příležitostech, nebo přípravu MLP programu na conech, kterých se účastní fanoušci dalších žánrů a fenoménů.

Ne všechny akce jsou zdokumentovány zde na webu – postupně však chybějící záznamy doplňujeme.

Czequestria

Con (z angl. convention neboli setkání fanoušků) s tématikou My Little Pony, zaměřený jak na tuzemské, tak zahraniční publikum. Představuje největší setkání naší CZ/SK komunity s bronies z celé Evropy a také největší organizační výzvu – prvního ročníku se účastnilo přes dvě stovky účastníků a organizátorů. Po vzoru podobných zahraničních akcí, zveme jak významné hosty, kteří náš oblíbený seriál spoluvytváří (např. dabéři, scénáristé…), tak komunitní hosty, kteří se proslavili tvorbou s tématikou MLP, ať už jde o hudebníky, kreslíře, či herní vývojáře.

Czequestria se koná v Praze a jejím oficiálním jazykem je angličtina – proto mezi návštěvníky najdete mnoho zahraničních fanoušků ze všech koutů Evropy.

Podle roku konání: 2014 | 2015 | 2017

Zimní Karaoke Party

Každoroční setkání bronies – jak už název napovídá – v čase předvánočním, zaměřené nejen na Karaoke a hudbu, ale také na setkání v klidu a pohodě, pokec s přáteli a správnou vánoční nadílku.

Karaoke bylo původně zamýšleno jako komorní akce pro pár přátel, avšak po úspěchu prvního ročníku, kdy se účast přiblížila téměř osmdesáti bronies, se stala jednou z hlavních akcí CZ/SK komunity: tradičního předvánočního setkání se dnes pravidelně účastní kolem 150 lidí.

Vánoční Karaoke se koná v Praze a schází se na ní komunita z Čech a Slovenska, občas zavítá i několik bronies ze zahraničí, avšak na rozdíl od Czequestrie zde zní téměř výhradně čeština a slovenština.

Podle roku konání: 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018

Velké srazy CZ/SK bronies

Od počátků bronies fandomu se konaly náhodné větší či menší srazy. Jak komunita rostla a srazy se zvětšovaly, účastnili se jich lidé ze vzdálenějších míst. Náplň srazů je velmi různorodá, takže si každý přijde na své: ať už jde o diskuze o seriálu, nebo společné aktivity všeho druhu – kreslení, zpěv, posedět a popovídat si s dlouho neviděnými kamarády, či přivítat nové členy, kteří se osmělili a přišli na sraz.

Velké srazy CZ/SK bronies komunity se konají příležitostně – zprvu byla místem setkávání převážně Praha, v posledních letech se daří naplňovat původní ideu stěhování Velkých srazů po různých místech: setkání tak proběhla v Brně, Bratislavě, Ostravě, Žihli a nejnověji se připravuje také sraz v Ústí nad Labem. Mimopražské velké srazy jsou často pořádány skupinkami místních bronies, kteří nejsou součástí spolku.

Některé srazy mají také svá vlastní jména, takže se můžete setkat s názvy jako Friendship Fest, nebo My Little Ostrava.

Srazy se obvykle domlouvají na diskuzním fóru bronies.cz v sekci Srazy. Velký sraz je určen všem, kteří se cítí být fanoušky seriálu MLP a rádi se potkají s ostatními.

Podle roku konání: 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018