Základní informace o spolku

Spolek CZ/SK bronies z.s. vznikl v říjnu 2013 za účelem formálního zastřešení akcí českých a slovenských bronies. Prvním impulsem byla organizace do té doby největšího setkání fanoušků My Little Pony: Friendship is Magic z Čech a Slovenska – potenciální účast více než stovky lidí a další okolnosti přiměly organizátory dát celé věci oficiálnější podobu. Založení zapsaného spolku se ukázalo jako velmi užitečné, hlavně při vyřizování formalit a dalo nám mnoho nových možností při pořádání budoucích setkání.

Naší největší akcí a zároveň největší organizační výzvou je Czequestria – mezinárodní con pro fanoušky MLP:FiM z celé Evropy pořádaný v Praze. Kromě Czequestrie pořádáme také Velké srazy bronies v Praze a Zimní Karaoke Party s tradiční vánoční nadílkou, kde se scházejí převážně bronies z Čech a Slovenska.

Zastřešujeme také provoz serveru https://www.bronies.cz – největšího Českého a Slovenského fóra pro fanoušky My Little Pony.

Chcete se o nás dozvědět více? Či byste rádi s námi spolupracovali formou reklamy nebo diskuze, případně i interview? Není problém – napište nám na níže uvedený e-mail!

Další informace, e-maily a kontakty na členy spolku naleznete na stránce O nás – Kontakty a lidé.

Cíle spolku – dle stanov

• zastřešování společných akcí českých a slovenských bronies
  • pořádání společných setkání
  • organizace programu pro bronies na českých i zahraničních festivalech
  • pořádání charitativních sbírek a aukcí

Legislativní informace

Název: CZ/SK bronies z.s.
IČO: 02191041
Právní forma: zapsaný spolek