Kdo jsme a co děláme

Jsme banda nadšených bronies, kteří se rozhodli dělat pro komunitu, co nejvíc mohou. Máme celkem slušné zkušenosti z každodenní práce a snažíme se využít je pro to, abychom vám přinesli něco tak skvělého, jako je vlastní MLP FiM con! V roce 2013 jsme založili spolek CZ/SK Bronies z.s., který od té doby zastřešuje nejen Czequestrii, ale i další akce českých a slovenských bronies.

Je velká šance, že jsme se již potkali na srazech nebo na domácích či zahraničních conech! Třeba na Galaconu, kam jezdíme každý rok pronajatým autobusem a několikrát vzali celý con „útokem“ při zpěvu písničky z Equestria Girls – „Cafeteria Song“ a nebo za pianových tónu pod taktem Piano-Zecory (neboli Pidiho)!


web_buckcam1Také nás bylo možné zahlédnout i v televizi či na YouTube! Pro takovéto speciální rozhovory už máme vyčleněného Jamise – jako Flutterguye, kterého si z nějakého nevysvětlitelného důvodu reportéři vždy najdou jako prvního, s kým dají interview… Díky tomu už se dostal na přední stránku BBC News, kde se reportáž s rozhovorem udržela v Top 10 po celý týden. Též je možné zahlédnout nejen jeho, ale i ostatní v dokumentu na National Geographics – Pohled z vnějšku „Outsiders“.

Od roku 2012 jsme navštívili téměř všechny velké brony cony v Evropě: Galacon, BronyDays, BUCK, CrystalFair, BronyFair… poznali mnoho báječných lidí z řad hostů, organizátorů i účastníků a nakonec o tom všem přednášeli v dalekém Tokiu na JapanPonyconu. Ani BronyCon, TrotCon či BABScon v USA jsme nevynechali, stejně jako Ponirebrik v ruském Petrohradu. Všechny ty cesty a stovky nezapomenutelných zážitků se spoustou lidí nám potvrdily poselství námi obdivovaného seriálu shrnuté v jeho podtitulu: Friendship is Magic, ať jste kdekoliv.


Web_bronydaysDoufáme, že dojem zanechaný Českými a Slovenskými bronies byl a nadále je dobrý! Využíváme každé možnosti na conech být v našich cosplayích z jednoduchého důvodu – je to velmi odlišný a velmi zábavný styl, jak si užít celý con, jak potkat nové přátele a inspirovat ostatní ve vlastní tvorbě!

A víte proč je moment z BronyDays 2013 zachycený na poslední fotografii jeden z nejdůležitějších pro spolek CZ/SK bronies z.s.? Několik vteřin po jejím pořízení nás M. A. Larson (scénárista My Little Pony – na fotce druhý zleva) přesvědčil, že bychom měli uspořádat MLP con v Praze. A jak jsme tehdy slíbili, tak se také o necelý rok později stalo. Czequestria se od té doby zařadila po bok brony conů, které se sjíždějí návštěvníci ze všech koutů Evropy.

Tak tedy… děkujeme M. A. Larsonovi za nakopnutí, návštěvníkům našich akcí za důvěru a hlavně všem, kteří nám pomáhají s přípravou a organizací!

Scaveger hunt: 12. Weird Al