Navštívené akce, setkání, cony…

Kromě organizace také pravidelně navštěvujeme (a přispíváme v rámci možností účastníků) různé akce v CZ/SK krajině i v zahraničí – pro změnu si odpočineme, necháme se bavit a příležitostně se učíme, jak podobné akce pořádat a čeho se vyvarovat.

Na setkání či cony jezdíme často společně – bez ohledu na členství ve spolku, jsme stále všichni bronies. V zahraničí se pak často odlišujeme od jiných účastníků, kteří obvykle větší skupiny netvoří. Navíc když už se účastníme, tak se chceme bavit, a jak ukazují události posledních let, potenciál pro nezapomenutelné zážitky, nejen pro bronies z Čech a Slovenska, nám rozhodně nechybí 🙂 díky tomu máme v zahraničí pověst těch, kteří nezkazí žádnou zábavu a když zrovna není žádná po ruce, jednoduše se zabaví sami. Není divu, že když se někde ukážeme, ostatní se snadno vzpomenou.

Zahraniční akce samozřejmě nejsou jenom o conech – nikdy při návštěvě neopomeneme prozkoumat město, kde se akce koná, nebo jeho okolí.


GalaCon

Počátkem srpna 2012 se konal historicky první MLP:FiM con na kontinentální Evropě, s přiléhavým názvem GalaCon. Stalo se tak v německém Stuttgartu a CZ/SK bronies samozřejmě nemohli chybět 🙂 zúčastnilo se nás tehdy osm: zapůjčeným minibusem, v čirém nadšení a očekávání, co se bude dít a jak bude celá akce vypadat. Na 500 bronies z celé Evropy udělalo své a položilo tak základ jednomu z největších evropských conů z MLP tématikou

O tom, že předčila naše očekávání, se následně přesvědčila většina fandomu – vyprávění o tom, co jsme zažili zakončila vtipná poznámka, že příště jedeme pronajatým autobusem… což se nakonec stalo již dvakrát: účast CZ/SK bronies se od té doby pohybuje mezi 30 a 40 lidmi; samotný počet účastníků GalaConu v současné době dosahuje kolem dvanácti až patnácti set.

Abychom si pokaždé pobyt trochu přikrášlili, neopomeneme připravit nebo způsobit událost, na kterou se ještě dlouho v dobrém vzpomíná: ať už jde o flashmob z Equestria Girls, nebo účast na charitativní aukci.

Účast na Gala – jak se conu zkráceně říká – patří k těm cenově dostupným: díky společné dopravě a ubytování, vyjde účast na přibližně 5000,- Kč, což je za zážitek, který člověk dostane, cena více než příznivá.

BUCK

Největší Evropsky MLP:FiM con a zároveň také první v Evropě. Poprvé se konal v roce 2012, vzoru BronyConu – největší akce tohoto druhu, pořádaná každoročně v USA, kde je komunita bronies nejpočetnější.

BUCK zaznamenal první rok velký úspěch a ač se CZ/SK bronies poprvé neúčastnili, v roce 2013 jsme účast nemohli zmeškat a patrně stejně jako účastníky rok předtím, nás ohromil v mnoha směrech, a tak se první výprava čítající 5 bronies další rok několikrát rozrostla.

Kromě conu samotného se večer před zahájením koná Summer Sun Celebration party, což je koncert (a následně taneční party) brony kapel, hudebníků a DJů s hudbou inspirovanou MLP:FiM.

BronyCon

Historie BronyConu sahá do doby prvopočátků Brony komunity kolem roku 2011. Con byl původně pojmenovaný “BroNYCon” odkazující na město New York ve Spojených státech Amerických, kde byl poprvé pořádán. V průběhu let a jak se zvyšovala účast byl postupně přemisťován: nejdříve přes zátoku do vedlejšího města New Jersey a následně v roce 2013 do města Baltimore ve státě Maryland, zhruba 400 km jižně po východním pobřeží od New Yorku.

BronyCon je jedno z mála míst na planetě, kde lze potkat jak významné komunitní tak i VIP hosty, zúčastnit se jedinečných soutěží, workshopů. Consite je umístěn v samém centru města mezi baseballovým stadionem a lodním přístavem.

V srpnu roku 2014 se čtyřčlenná skupina tří českých Bronies a jednoho nebronyho rozhodla vydat na měsíční výpravu po USA, kde součástí byla návštěva BronyCONu. Znovu CZ/SK Bronies navštívili BronyCON v rámci druhé cesty po USA v červenci roku 2016.

TrotCon

Jde o střední con  pořádaný ve městě Columbus ve státě Ohio zhruba 800 km od východního pobřeží USA. TrotCon je jedno z mála míst, které má 24 hodinový program. Denní program je family friendly pro všechny věkové kategorie kdežto program v nočních hodinách je věnován především staršímu publiku. CZ/SK Bronies zde byli v rámci červencové cesty po USA v roce 2016.

 

Scaveger hunt: 11. Spící strom ve vlaku