Kontakty a lidé

Samotné sdružení čítá jen pár lidí, ale bylo by mylné se domnívat, že všechnu práci děláme sami – na organizaci větších akcí se přímo či nepřímo podílí desítky dalších lidí, kterým tímto děkujeme za pomoc, protože bez nich by žádné větší setkání nebylo možné!

Pokud nás chcete kontaktovat, napište nám na e-mail info@czskbronies.cz (kontakty na konkrétní členy spolku naleznete níže).

Výkonná rada spolku a členové spolku

Zastupování před úřady, rozhodování o termínech i financích, papírování a neustálé studium předpisů i pravidel okolo. Primárním účelem spolku je zajistit vše po formální a organizační stránce, abychom se mohli společně a za pomoci ostatních věnovat tomu, oč nám ve skutečnosti jde.

Všichni členové Rady skládají přísahu na knihu Elements of Harmony, že budou zastávat svěřenou funkci dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Postavu vládkyně z MLP:FiM, jež jim má v tomto úkolu dopomáhat, si mohli sami vybrat.

Aktuální složení spolku (od 7. 9. 2023)

Jaroslav Haken (Jamis) – předseda
Jeden ze zakládajících členů a od roku 2013 předseda spolku CZ/SK bronies z.s. Pokud se zrovna nevěnuje vedení Czequestrie, PR, nebo nezbytnému papírování, navštěvuje setkání bronies všude možně po světě (od Evropy až po USA či Japonsko), rád poznává nová místa i přátele a jeho povídání občas není k zastavení. Na brony conech jej poznáte snadno: Gala Fluttershy cosplay, díky němuž se občas objeví v televizních reportážích, lze jen těžko přehlédnout. Kromě činnosti pro spolek pracuje jako správce sítě a serverů.

Miroslav Valeš (Pajzl) – účetní
Do brony komunity zavítal v roce 2012 a od té doby je aktivním členem. Postupem času si vzal na hrb veškerou účetní agendu CZ/SK Bronies z.s. a s pipovou neocenitelnou pomocí zajišťování staffu na všechny oficiální akce, kde je to potřeba. S vytrvalostí a nadšením pro každou zábavu se od počátku Vánočních srazů se ujímá role PajzlKlause a rozdává každoročně dárky na vánoční nadílce. Většinu času tráví s vodní dýmkou v čajovně “Na Cestě” nebo lovením herních achievementů.

Ladislav Hüttl (Fang) – člen rady
Povahou tichý, o brony fandom se začal zajímat na podzim roku 2012 nejdříve jako “closet brony”. Aktivně se začal angažovat až po Festivalu Fantazie 2013. Na podzim téhož roku začal chodit na srazy především v Praze a blízkém okolí. Všechno pak vyvrcholilo návštěvou amerického BronyConu v roce 2014 a znovu pak v roce 2016. V počátcích překládal na fóru komiksy do češtiny, nyní často natáčí cony a srazy bronies. Podílí se na správě webů czequestria.cz, czskbronies.cz a twitteru @Czequestria. Občas s něčím pomůže/odveze a připojí návštěvníky většího srazu/conu k Internetu. Na Czeqestrii se stará hlavně o livestream a zpracování záznamů panelů i celých akcí do přehledných videí.

Martin Kolář (Wander Fox) – člen rady
Do komunitní tvorby přispívá digital artem a na conech ho můžete zahlédnout ve fursuitu Libuše. Snaží se držet v chodu menší/větší srazy: v roce 2016 organizoval první větší sraz v Žihli nazvaný “Friendship fest vol.1” a následující rok přidal své kopýtko k organizaci Czequestrie, kde zařizoval většinu grafiky, obstarával DDR, Karaoke, Rockband, logistiku, zásobování a také domlouval návštěvu hostů. Ve svém volném čase rád jezdí na kole a s RC modely, cizí mu není ani práce v dílně. V minulosti také fotil a vytvářel amatérská videa na YouTube.

Petr Kozánek (pipa943) – člen rady
Známý také jako pipa Kozánek, je překladatel, který se zabývá širokou škálou překládání textů z angličtiny do češtiny. Jeho záběr je od videí, které publikuje na svém youtube kanále až po překlady povídek a textů jako např. LARP na Czequestrii. Na conech a větších srazech ho můžete potkat jako cosplayera Twilight Sparkle, kterou ztvárnil i jako NPC na Czequestrii 2017. Dále se podílí se na organizaci staffáků spolu s Pajzlem na srazech a conech pořádaných (nejen) spolkem CZ/SK bronies z.s. Ve volném čase rád čte knihy, hraje hry a učí se novým jazykům.

Tomáš Přeučil (Tom0147) – člen rady
Poník zodpovědný za programové linie na Festivalu fantazie / Pragoffestu, hlava Czequestrijských LARPů a na starosti má také organizaci vstupu na našich akcích. Krom toho také student informačních technologií, koňák, čokoholik a fanoušek ne až tak známých sci-fi seriálů. Mimo to také intenzivně sleduje anime (ale i ostatní animovanou tvorbu), zbožňuje kočky, rád si dá dobrý cider a je pro každou alespoň trochu promyšlenou špatnost. Nedávno objevil kouzlo levného cestování a občas o tom nedokáže zmlknout.

Antonín V. (Antošík) – člen spolku
Antošík, “náhodná” osoba, která občas ráda pomůže ostatním s jejich vizemi a člověk, který rád vidí na světě to hezké. Občas i kreslí poníky. Na Czequestrii má na starosti prodejce a komunikaci s komunitními hosty. Občas působí nesměle, ale když je potřeba, vždy je ochoten pomoci.

Daniel Novák (Melgarh) – člen spolku
V bronies fandomu známý jako Melgarh či #Forbes a též jako spoluzakladatel CZ/SK bronies z.s. Jeden z moderátorů fóra bronies.cz a organizátor srazů. Na Czequestrii má na starosti mj. přípravu conguide, sestavení programu a organizaci party. V civilu ajťák, co se odstěhoval do Anglie (kde dříve vystudoval v University of Bedfordshire) a procestoval přitom Evropu. U toho pomohl rozjet firemní pobočku v Kanadě a pořádně se opil v Japonsku. Mezi jeho zájmy patří programování laserových animací a show, barvení miniatur, grafické práce, neustále party pařby, PC hry a jezdění po různých conech.

Matouš Kozma (MattKa) – člen spolku
Na Bronies srazy začal chodit v roce 2015, pak tu a tam pomáhal se staffováním. Pak opakovaně informoval Jamise o tom, že by chtěl dělat i víc, až se nakonec počátkem roku 2021 stal členem rady spolku, kde od té doby pomáhá, s čím je zrovna třeba. Není příliš aktivní v online komunitě, lze ho poznat spíše na osobních setkáních. Jinak je to programátor z matfyzu, hraje deskové či počítačové hry a k jeho novým koníčkům patří i cestování po světě a hra na ukulele.

Pavel Doležal (pidi) – člen spolku
Můžete jej znát i jako “Piano Zecoru” ze závěru Galaconu 2013, kde se proslavil hraním na piáno při závěrečné ceremonii (a úvodní ceremonii v roce následujícím). Rok žil na Novém Zélandu, rád cestuje na zajímavá místa a také o tom rád přednáší. Aktuálně pracuje jako programátor, ve volném čase se věnuje technice, hudbě a vyhledává nové výzvy. Na organizaci conů se podílí od počátku a vždy ochotně pomáhá se vším, co je potřeba – od dopravy po moderování panelů.

Credits

Bonnie Zacherle – tvůrce originálního My Little Pony

Lauren Faust – tvůrce My Little Pony: Friendship is Magic

My Little Pony © Hasbro