Zimní Karaoke party 2023 – fotky, videa a pár slov navrch

Zimní Karaoke party 2023 - společná fotka; autor: NitramBro
Skupinová fotka Zimní Karaoke party 2023; autor: NitramBro

“Je to sraz, nikoliv con…”

… což znamená víc času na nové i dlouho neviděné přátele a kamarády 🙂 chvíle o to cennější, když život volá a setkání nebývá toliko, co dříve. Zimní Karaoke tak není hlavně o programu, aktivitách, nákupech, ale hlavně o lidech ať už dorazili poprvé, nebo se vídáme rok co rok. Ale i aktivit a zábavy po celý den se najde dost. A jak vypadalo naše tradiční předvánoční setkání letos?

Minulý rok jsme akci přestěhovali do KC Novodvorská původní prostory se zmenšovaly a před rokem se nám místo osvědčilo: více místností na všechny hudební hry, větší hlavní sál a lepší zázemí. Prostředí už jsme znali, plánování šlo snáze a jak noví, tak dlouhodobí členové organizačního týmu zvládli svou roli na výbornou, a to navzdory tomu, že nám pronajímatelé budovu otevřeli o hodinu později. Nic, s čím bychom se nevypořádali.

Účast letos nepřekonala rekord i proto, že stejný víkend se konalo i výroční setkání v Polsku a Kolíně nad Rýnem (bohužel ani na jedné straně nešlo s termínem pohnout). Tak se těšíme na viděnou s našimi sousedy příště! Třeba zrovna na akci, oznámené hned v úvodu: Nugget’s Night of Neighem koncert brony kapel z celé Evropy, který se uskuteční v půli letošního dubna v Praze.

Hudební hry jsou místní klasikou – ostatně podle jedné z nich získala své jméno. Může si zahrát každý, obvykle ve více lidech – ať už jde o My Little Karaoke, My Little Rockband nebo Trotmania (DDR). Minulý rok jsme poprvé měli také BeatSaber ve VR, a protože se osvědčil (na střídačku s PonyVRville), hrálo se i letos na stejném místě.

Postupem let by se mohlo zdát, že se program v hlavním sále nemění, ale zdání může snadno klamat: letošní kvíz brony hudby rozhodně překvapil (velmi příjemně) a divadelní scénku jsme myslím také měli poprvé. Vánoční nadílka se Santa Pajzlausem nechyběla na žádném Zimním Karaoke a letošek nebyl výjimkou. Ostatně… když někdo chce představit komunitě své dílo naživo, kde jinde než tady?

Nechyběli ani prodejci merche a neoficiální setkání plyšáků na pódiu taky si zaslouží svůj sraz, no ne?

Letošní Karaoke dospělo až do zdárného konce. S přáním v klidu strávených Vánoc, Šťastného nového roku a díky všem, jsme si společně na závěr zazpívali “It’s a pony kind of Christmas” a rozjeli se domů.

Pokud se vám líbilo, dejte nám vědět na fóru bronies.cz nebo na Czequestria Discordu!

Těšíme se na viděnou zase příště!

Fotogalerie

Fotky z akce ze všech úhlů. Průvodní informace k akci najdete v příspěvku 12. Zimní Karaoke party (2023).

Videa

Záznamy z celé akce pořídil a zpracoval Fang všechna videa ze Zimní Karaoke party 2023 najdete (včetně anotace a odkazů ke stažení) také na jeho webu fangfactory.net.