Srazy CZ/SK Bronies – 4. díl, usazení mezi fandomy

CZ/SK bronies logo - text

Po velkém úspěchu na PragoFFestu jsme měli otevřenou bránu na hlavní fantasy událost roku: Festival Fantazie, který se už mnoho let koná v Chotěboři. Naše linie se tam představila 4. – 7. 7. 2013. Hned první den se mnoho bronies setkalo s dost překvapujícím jevem: lidé z ostatních linií chytali poníky (čili nás samotné) po celém areálu conu a vraceli je zpět do stáje. Vše proběhlo v humoru a bralo se to jako křtění nové programové linie na FF. 

Festival Fantazie 2013

Bylo to poprvé, co bronies měli více než jeden den programu. Od přednášek, přes různé hry a workshopy, až po večerní párty. Přijelo přibližně 90 bronies a těch pár dní bylo opravdu nač se dívat. Pestrobarevné cosplaye, ukázky tvorby bronies, přednášky o My Little Pony a hlavně všudypřítomná přátelská atmosféra, která nenechala nikoho na pochybách, že náš fandom patří mezi ty, kde přátelství hraje hlavní roli. Celé ty dny byly pro fanoušky poníků něčím novým a přednášky dokázaly oslovit nejen lidi z řad bronies ale i z jiných linií podobně jako na PragoFFestu.

Historie 4. díl - Festival Fantazie 2013
PoníCon na Festivalu Fantazie 2013; foto: Blue Storm

4. oficiální Brony CZ/SK sraz (né con)

Na 19. říjen 2013 byl naplánován již čtvrtý ročník velkého brony srazu. Avšak tento sraz se nepodobal těm na které jsme byli zvyklí v minulosti – byl totiž obohacen o LARP hru pro ty, co chtěli „menší“ procházku po Praze se zajímavým příběhem s My Little Pony tématikou. Atmosféra taky dávala tušit, že tento sraz je už opravdu velkou akcí a nebylo snad minuty, kdy by se neblížil conu. 4. velký sraz se tak stal generální zkouškou, zda bychom takový con vůbec dokázali uspořádat.

V dopoledních hodinách se začal srocovat větší počet bronies na Palackého náměstí v Praze, kam nás svolal organizátor LARP hry – Tom0147. Nečekal, že si přijde zahrát přes sto lidí a sám byl překvapen, jaký dav se před ním objevil. Po rozdání všech indicií se odstartovalo a skupiny po 3 bronies začaly užívat krásy našeho hlavního města. Konec hry byl naplánován na půl pátou, ale většina z lidí si hru prodloužila o další hodinku a i přesto nedošla do cíle. LARP byl totiž tak nabitý programem, že by se dal hrát až do půlnoci. Hra byla nakonec předčasně ukončena, neboť od 19 hodin byl naplánován program v kulturním domě Kyje.

Všechny skupiny hráčů postupně dorazily na místo, kde se setkaly se skupinkami těch, kteří se rozhodli přijít až sraz samotný. Bohatý program, spousta zábavy a hlavně velký počet bronies pohromadě. Tyto tři elementy byly tím hlavním, co dokázalo vytvořit nádhernou atmosféru celého večera. 180 lidí totiž dokázalo, že se u nás dá udělat i tak velký sraz.  A to byl klíčový moment, který  se stal neocenitelnou zkušeností do budoucna.

Historie 4. díl - 4. Velký sraz CZ/SK bronies v Praze (2013)
Společná fotka, 4. Velký CZ/SK bronies sraz v Praze; foto: Blue Storm

Jak celý sraz probíhal se lze dočíst v samostatném článku 4. velký sraz CZ/SK bronies 2013.

Promítání začátku třetí sezony

Bronies byli v plné síle. Zvláště, když se blížil den 24. 11. 2013, datum posledního dílu třetí série. Tuto událost si chtěli broníci samozřejmě užít ve společném duchu.  Skoro 50 lidí však byl oříšek i pro větší hospody s nějakou místností, kde bychom mohli použít projektor, bez kterého to prostě nejde!
A taková restaurace přece existuje. Strahovské koleje skrývají nejedno překvapení a dají se zde najít i velmi zajímavá místa. Jedním takovým místem je i restaurace Petřín, která disponuje jak příjemným zázemím a dobrým jídlem, tak i salónkem pro konání větších akcí.

Historie 4. díl - promítání první epizody 4. sezóny
Promítání prvních a závěrečných epizod sezóny; foto: Blue Storm

Zimní Karaoke párty 2013

Zakončení roku 2013 proběhlo 16. prosince ve zcela nových prostorách zrekonstruované sokolovny v Řepích. Našli jsme tak velmi krásné místo pro konání větších srazů, ke kterým Zimní Karaoke rozhodně patří. Po zábavných hrách přišel již tradiční Santa Pajzl, aby hodným broníkům rozdal dárky. Ve zcela uvolněné atmosféře, kdy si přišli na své třeba příznivci sena namočeného ve fontáně s horkou čokoládou, jsme tak zakončili bohatý rok plný akcí nejen zde u nás, ale i v zahraničí.

Podobnou reportáž najdete v samostatném článku Zimní Karaoke party 2013.

Historie 4. díl - Zimní Karaoke Party 2013
Zimní Karaoke Party 2013, hlavní sál; foto: Blue Storm

◄ 3. díl seriálu o srazech

(Autorem textu je Blue Storm, úprava Fang)