Hromadná výprava na Galacon 2016 – již popáté

Galacon 2012 - Canni

Rok uplynul jako voda a největší současné evropské setkání bronies a con na jednom místě je opět za dveřmi. CZ/SK bronies navštěvují Galacon od jeho prvopočátku, takže letos jubilejní pátý ročník v německém Ludwigsburgu, pořádaný posledního červencového víkendu, si rozhodně nenecháme ujít!

A protože ve více lidech se to lépe táhne, tak i letos organizujeme hromadnou přepravu pouze pro nás pronajatým (a už téměř zaplněným) autobusem, jakožto i ubytování na místě.

A jak vlastně GalaCon vypadá…

Samotný con má obvykle přes tisíc návštěvníků z celé Evropy – společným jazykem programu (a také většiny účastníků) je zde angličtina. Z Čech a Slovenska se nás obvykle účastní kolem čtyřiceti a jako jedni z mála jezdíme ve skupině, která se pak na conu rozhodně neztratí.

Celá akce neoficiálně začíná pátečním setkáním v Towers Pubu na náměstí a v sobotu a v neděli probíhá samotný con. V programu se můžete těšit na hosty z řad scénáristů MLP (letos se zúčastní Amy Keating Rogers), dabérů (Anneli Heed, Julia Meynen), ale také zpěváků (Rebecca Shoichet, která zpívá Twilight Sparkle) a další. Komunitních hostů z Evropy zde můžete potkat více než kde jinde, ale dorazí i někteří z větší dálky, např. Dustykatt.

Kromě hostů se chystá bohatý program včetně workshopů, přednášek, her a také tradičního Gala večera, jakožto i charitativní aukce na závěr celého conu.

Stránky conu: https://www.galacon.eu/
Termín:  29.7. – 1.8. 2016
Místo: Forum am Schlosspark, Ludwigsburg, Německo
Informace o ubytování: Galacon 2016 – ubytování
Informace o dopravě a diskuze: Galacon 2016 – doprava a diskuze

Těšíte se stejně jako my?

gala_tricka