Srazy CZ/SK Bronies – 3. díl, poprvé na veřejnosti

CZ/SK bronies logo - text

Pár minut poté co se na fóru objevilo, že se bude konat další velká akce v Tečce, už nikdo (snad kromě vrchní organizátorky) nepochyboval o tom, že účast bude hojná. Během karaoke 15. 12. 2012 se poprvé zjevil náš již kultovní maskot brony Vánoc, kterým nebyl nikdo jiný než sám Santa Pajzl rozdávající dárky. Na této legendární akci se také ukázalo, že počet bronies neustále stoupá.

První Zimní Karaoke párty s překvapením

Akce se zúčastnilo přibližně 70 lidí.  Byla to však také poslední akce tohoto typu v baru Tečka, protože prostory se ukázaly jako nedostačující. Tento velký sraz definitivně potvrdil, že komunita českých a slovenských bronies bude i nadále růst. Už v té době se ale spřádaly jiné plány, jak obohatit náš fandom něčím dalším. A tím něčí dalším byl na svou dobu dobře známý chotěbořský Festival Fantazie. Sám organizátor akce Vašek Pravda si však nebyl tak jistý, zda náš nový fandom může mít takový úspěch. Proto nám na zkoušku dal možnost ukázat se v únoru na podobné akci pořádané stejnými lidmi v Modré škole v Praze, známé jako PragoFFest.

Historie 3. díl - Zimní Karaoke Party 2012
Předávání dárků, Zimní Karaoke Party 2012; foto: Blue Storm

PragoFFest

Pro ostatní linie typu Star Trek, Star Wars, Lords of the Rings či Harry Potter to musel být nemalý šok, když sobotního rána 2. 2. 2013 viděli v prostorách Modré školy chodit po chodbě několik zvláštních lidí s pestrobarevnými kostýmy, plyšovými poníky nebo duhovými parukami. O to větší překvapení pro organizátory bylo, když přidělená místnost pro 30 lidí nestačila náporu – v devět hodin sedělo v místnosti už 50 bronies a jejich počet stále rostl.

Tato komplikace však byla včas zažehnána asi tím nejlepším způsobem, jakým jsme si mohli přát. Netrvalo ani půl hodiny a už jsme se stěhovali do největší místnosti v Modré škole zvané akvárium. Tato místnost má kapacitu cca 100 míst a jedna její stěna je prosklená. Bylo nás tak vidět z hlavní chodby, kudy proudil dav lidí na různé další programové linie. Ideální prostor pro zviditelnění mladého fandomu, jakým bronies v té době byli. Při každé přednášce bylo plno, lidi z jiných linií se chodili zvědavě dívat do naší místnosti, a tak se na PragoFFestu zjevil fandom, který trhl nejeden rekord v návštěvnosti. Tohle byl jasný signál, že jsme do budoucna připraveni na akci s názvem Festival Fantazie.

Historie 3. díl - PragoFFest 2013
Společná fotka CZ/SK bronies, PragoFFest 2013; foto: Blue Storm

Garden Luna party

Na podzim roku 2012 se na internetu objevila zpráva, že jedna firma z USA spustila projekt na výrobu plyšových Lun. Zájemců bylo opravdu hodně a tak se stalo, že do světa šlo přes 800 kusů plyšáků Luny. I lidé na CZ/SK Bronies nebyli pozadu – 20 na zakázku vyrobených plyšáků se připravovalo na cestu do středu Evropy. Po třiceti tisíci kilometrové strastiplné cestě, kdy se zásilka omylem dostala jinam než měla, se plyšáci dostali do Anglie. V Anglii nám je upravila do verze 2.0, naše rodačka Midnight Shadow, a to byl důvod k tomu uspořádat nějakou oslavu. Iluzon všem nabídl, že se oslava může konat v domě jeho rodičů 25. 5. 2013 na okraji Prahy, kteří v té době nebudou doma. Asi netušil, jaké bujaré veselí může udělat parta lidí, kteří netrpělivě čekají na své plyšáky…

Po tom, co jsme okusili výborné anglické bonbóny od Midnight a dopravili se na místo konání, byli plyšáci konečně v našich rukách a mohla začít ta pravá Garden Luna párty. Iluzovono pohoštění neznalo hranic: mohli jsme okusit výborný salát, zahrát si DDR, zastřílet si airsoftovými zbraněmi a dokonce si i zadovádět s vodními pistolkami. Avšak jak rostla chuť někoho pokořit, zvětšovala se postupně i palebná síla. A tak se stalo, že byl dům Iluzonových rodičů  skrápěn proudem vody ze zahradní hadice. Ručníková bitva, střílení plynovkou do tuby a rozdmýchávání grilu se steaky za pomocí tuby, čímž se ohlašovala večeře a čtení bible v protiatomovém obleku. Ohnivá noční šou po které si okolo bydlící lidi dodnes myslí, že se jejich sousedi poněkud zbláznili a Pajzl, který byl ráno nalezen jak spí schoulený v dětské postýlce. Tohle jsou věci, které prostě nevysvětíš a ani nevysvětlíš.

Historie 3. díl - Garden Luna party
Garden Luna party; foto: Blue Storm

◄ 2. díl seriálu o srazech | 4. díl seriálu o srazech ►

(Autor textu: Blue Storm; úprava: Fang)