Galacon 2018

Stejně jako minulý rok i tento rok 28 a 29 července proběhl tradičně největší evropský con fanoušků MLP:FIM v Ludwigsburgu.

Pátek

Hromadnou cestu autobusem opět organizovalo sdružení. Výprava odjela v pátek 27. července v dopoledních hodinách z Florence. Po cestě jsme nabrali ještě jednoho člena výpravy z Plzni a dále jsme udělali krátkou zastávku v McDonaldu na Rozvadově. Do Ludwigsburgu jsme dorazili zhruba kolem 18 hodiny, kde se vždy koná před conový sraz v Towerspubu.

Sobota

Vše začalo jako vždy frontou před fórem. V 9:30 se otevřely brány a chvíli poté v 10h začínala Openning ceremony. V úvodu byli představeni všichni VIP hosté: Kelly Sheridan (hlas Starlight Glimmer), Elley-Ray Hennessy (hlas Mistmane), Claire Corlett (hlas Sweetie Belle), její otec Ian Corlett a Andy Price (tvůrce MLP komixů). Nesmíme zapomenout ani na komunitní hosty, kterými tento rok byli 4EverFreeBrony a Re:Make (hudební tvorba).

Svojí část programu měli tento rok i lidé kolem Sweetie Bot projectu, které jste mohli potkat i na poslední Czequestrii 2017. Na galacon si přivezli téměř kompletního robota-pony Proto3. A během panelu ukazovali, jak probíhá vývoj a kdy předpokládají že by mohl být Proto3 funkční a k dispozici jako opensource projekt na webu.

Neděle

V neděli se consite otevřel nezvykle až 11 hodin a následoval panel s Andy Pricem, který po celou dobu panelu kreslil krátké skeče a odpovídal na otázky z publika. Velmi očekávanou událostí bylo uvedení nového projektu od Jan Animations a Shady Voxe. První video animaci, kterou uvedli, bylo rozloučení se s Button Mashem PMV videem pojmenovaným Game Over. Chvíli poté následovalo uvedení nového projektu pojmenovaného Vulpwood.

Gala bylo zakončeno obvyklou aukcí, která vyvrcholila “frontou s penězi” poté, co se v závěru bronies všech národností začali shlukovat a přetahovat o klobou Perry s Jokerem.

 

Videa, fotky  a další zdroje