Galacon 2018

Stejně jako minulý rok i tento rok 28 a 29 července proběhl tradičně největší evropský con fanoušků MLP:FIM v Ludwigsburgu.

Pátek

Hromadnou cestu autobusem opět organizovalo sdružení. Výprava odjela v pátek 27. července v dopoledních hodinách z Florence.  Po cestě jsme nabrali ještě jednoho člena výpravy z Plzni a dále jsme udělali krátkou zastávku v McDonaldu na Rozvadově. Do Ludwigsburgu jsme dorazili zhruba kolem 18 hodiny, kde se vždy koná před conový sraz v Towerspubu.

Sobota

Začínalo jako vždy frontou před fórem, v 9:30 se otevřely brány a chvíli poté v 10h začínala openning ceremony. V úvodu byly představeni všichni VIP Kelly Sheridan (hlas Starlight Glimmer), Elley-Ray Hennessy (hlas Mistmane), Claire Corlett (hlas Sweetie Belle), její otec Ian Corlett a Andy Price (tvůrce MLP komixů). Nesmíme zapomenou i na komunitní hosty a jimi tento rok byly 4EverFreeBrony a Re:Make (hudební tvorba).

Svojí část programu měli tento rok i lidé kolem Sweetie Bot projectu, které jste mohli potkat i na poslední Czequestrii 2017. Na galacon si přivezli téměř kompletního robota-pony Proto3. A během panelu ukazovali jak probíhá vývoj a kdy předpokládají že by mohl být Proto3 funkční a k dispozici jako opensource projekt na webu.

Neděle

V neděli se consite otevřel nezvykle až 11 hodin a následoval panel s Andy Pricem, který po celou dobu panelu kreslil krátké skeče a odpovídal na otázky z publika. Velmi očekávanou událostí bylo uvedení nového projektu od Jan Animations a Shady Voxe, první video animaci kterou uvedli bylo rozloučení se s Button Mashem PMV videem pojmenovaným Game Over. Chvíli poté následovalo uvedení nového projektu pojmenovaného Vulpwood.

Gala bylo zakončeno obvyklou aukcí která vyvrcholila “frontou s penězmi” poté co se v závěru bronies všech národností začali shlukovat a přetahovat o klobou Perry s Jokerem.

 

Videa, fotky  a další zdroje