Velký sraz CZ/SK bronies 2016 – Bratislava

CZ/SK bronies logo - text

V roce 2016 dosáhla jedna z původních myšlenek Velkých srazů CZ/SK bronies komunity svého cíle: velká setkání opustila Prahu a začala se konat i na dalších místech v Čechách a na Slovensku. Díky tomu mohu zavítat na sraz i ti, pro které je dojíždění či přespávání mimo domov problematické z časových nebo jiných důvodů. A ostatní při té příležitosti zavítají na místa, kam by se sami obvykle nevydali.

Tentokrát jsme se sešli v Bratislavě a nutno říci, že se setkání díky vytrvalosti organizátorů a nadšení účastníků velmi vydařilo 🙂

Pre-party

Jako každé větší setkání, i Bratislavský sraz začal na pre-party: někteří přijedou z daleka již o den dříve a nechtějí promarnit večer, dalším oficiální část prostě nestačí a snad i díky nabitému programu uvítají volnou chvilku na setkání ostatními nad sklenicí zlatavého moku, nebo čímkoliv dalším. A jak praví dlouhodobá zkušenost, rezervace míst v restauraci na pre-party bývá trochu problematická – obsluha se obvykle hrozně diví, když přijde tolik lidí, kolik jim bylo nahlášeno. Ale tak nevadí, s tím se pokaždé snadno srovnáme, stejně jako tentokrát.

Setkání se příliš neprotáhlo – naštěstí, neb druhý den ráno nás čekal symbolický “LARP” po Bratislavě. Druhým – čistě prozaickým – důvodem bylo omezení na jednu koupelnu u Lattého doma, kde byla ubytována větší část přespolních účastníků :).

“LARP”

“Symbolický LARP” – prostě proto, že šlo o orientačně-poznávací hru pro malé skupinky, jejíž cílem bylo ukázat významná místa Bratislavy i jejich legendu.

Na zpestření jakéhokoliv podobného setkání ideální – sraz se tak neredukuje na sezení v hospodě, ale člověk si prohlédne město, pozná další účastníky (které ještě nezná) a pár hodin pohybu venku taky neuškodí 🙂 a tak si většina účastníků srazu prohlédla kromě parků a prezidentského paláce prohlédla mimo jiné vojenský památník, budovu rozhlasu a televize, vyhlášený most přes Dunaj, Slovenské Národné divadlo, Michalskou bránu a také nejfotografovanější budovu ve městě – katedrálu sv. Martina. Celá hra nezůstala jen u čumendy – na každém místě jsme se dozvěděli kousek historie onoho místa, která běžné návštěvníky obvykle mine.

Díky všem, kteří hru připravili a měli tu trpělivost čekat na nás na každém stanovišti hry ve slunečném, ale chladném počasí!

Sraz

Z posledního stanoviště “LARPu” přímo na místo srazu. Tedy… ne nutně, neb ve StormBaru  (kde se večerní sešlost konala) se nejen nekouří, ale taky nevaří (jak mnozí zjistili, až na posledním stanovišti). Po dlouhém dni ve městě tak účastníci vzali za vděk čímkoliv k snědku a někteří vymetli restaurace, kde se dalo sehnat něco rozumného k snědku. Večerní sraz naplnily aktivity pro sraz bronies typické – pokec se známými i do té doby méně známými, hry všeho druhu (třeba velmi oblíbené Cards Against Humanity – CZ/SK bronies verze) a také My Little Karaoke v zadní části baru.

Kromě jiného čekal na účastníky LARPu kvíz, který prověřil, kolik si toho účastníci v uplynulém dni z Bratislavské historie zapamatovali. Kahoot se pro tento účel opět ukázal jako více než vhodná platforma. Ať už pro přehlednost, nebo jednoduchost přípravy a závěrečného vyhodnocení. Vítězové se dočkali cen ne ledajakých – Adamovi a MrMaidixovi se skleničky s gravírovanými cutiemarky budou určitě hodit 🙂

Zbytek večera na pokec a další věci, kde se dalo zabřednout do rozhovoru o čemkoliv, nebo si odvařit hlasivky při karaoke soutěži o to, kdo tu či onu písničku (nejen) z My Little Pony dovede zazpívat líp (díky za to, že v Karaoke byla i úvodní píseň k Poslednímu jednorožci). Domů se chodilo různě, ovšem s vědomím, že hromadné přespávání má krom výhod i pár nevýhod, které tolik nevadí, pokud s nimi dopředu počítáte: chrápající spolunocležníci holt už patří ke koloritu hromadných přespávaček.

Díky organizátorům za fajn zážitek – budeme se těšit zase příště!

Diskuze: vlákno na bronies.cz

Fotky

Velký komunitní sraz, tentokrát pořádaný v Bratislavě

« z 2 »

Autor fotek ve výběru: Jamis