Ohlédnutí za PragoFFestem 2017

PragoFFest 2017 - Tom0147
Tom0147, PoníCon na PGF 2017

Již tradičně se na přelomu ledna a února (během pololetních prázdnin) v Modré škole v Praze konal PragoFFest a CZ/SK Bronies nemohli v tomto ansámblu chybět!

Přípravu a organizaci má na starosti náš již dlouholetý FF organizátor Tom0147, který toho jako vždycky má až nad hlavu. Naštěstí není na všechno sám, a tak až na pár pocuchaných nervů a týdnem na dospávání (protože kdo by na conu ztrácel čas spánkem), se letošní PragoFFest vydařil.

Začátek (čtvrtek večer)

Přípravy naší linie začaly ve čtvrtek kolem 20 hodiny večerní programem pojmenovaným “Vyzdobme si místnost”. Cílem je,  aby se jakýkoliv zájemce mohl zúčastnit příprav našeho dočasného conového útočiště. V praxi to znamená, že náš zvukař Vojta s pomocí ostatních přiveze hromadu beden s audiotechnikou a se slovy “Myslíš Tome, že to bude stačit?” to začne celé zapojovat. Nadcházející dny ukázaly, že máme nejhlasitější audio sestavu na celém PragFFestu. Příprava místnosti dále zahrnuje také vyzdobení MLP tématikou ve všech myslitelných podobách.

Tento rok uspořádal Tom0147 anketu “Znáte animované postavy?” probíhající po celou dobu conu. Vyvěšena byla v naší místnosti a na tabuli u vchodu do Modré školy (výsledky ze hry najdete na CZ/SK bronies fóru). Závěr prvního dne pak každý trávil dle svých představ, povídáním s přáteli na chodbách či v bufetu v přízemí.

… a jedeme! (pátek)

Zahájení linie začalo druhý den v pátek 10 hodin. Úvod shrnuje, co všechno se bude v poníkovské linii odehrávat následujících několik dní. Na pátečním programu byly od 11 hodin 2 workshopy, kreslící a vystřihovací workshop protnutý od 12 hodin MLP epizodou. Od 15 hodiny jsem měl pak já přednášku o naší letní cestě po USA, kde jsme navštívili 2 americké MLP cony v Baltimore (MD) a Columbu (OH).

Cestováním dále od 17 hodin pokračoval Petr “Starfooty” Plšek který nám ukázal, že cestovat s plyšákem nemusejí pouze Trabanti, ale jde to i modernější Felicií přestavěnou na plyn. V jeho přednášce se vydal do okolních států: na Slovensko, do Německa a od 19 hodin nám pak  přednesl návštěvu BronyScotu, což je MLP con – jak název napovídá – ve Skotsku, ve Velké Británii. Od 21 hodin pak přenášel náš předseda spolku CZ/SK Bronies z.s. s přehledem CONů navštívených organizačním týmem. Daniel “Melgarh” Novák nám pak od 22:00 hodin ukázal, jak se kreslí obrazce s pomocí laserové techniky, používané na velkých tanečních akcích.

S poníky na plné obrátky (sobota)

Sobotní program začal stejně jako v pátek od 10 hodin workshopem “My Little Rockband“. Jde modifikaci hry Rockband zakomponováním hudby z MLP univerza, od oficiálních skladem po fanouškovské výtvory. K dispozici byla standardní výbava kláves, bicích a mikrofonů. Následně od 12 hodin proběhla přednáška od Antošíka “Jak (a proč) být lepším poníkem” pojednávající o rozličných statistikách globálního brony fandomu prostřednictvím výsledků několika psychologických výzkumů.

Od 14 hodin pak náš FFkový organizátor Tom0147 měl přednášku na téma “Jak se dělá (Poní)con”, probírající strasti při organizaci FFkových linií, nejen z PragoFFestu. Xsoft od 19 hodin ukázal, jak proběhla Czequestria 2016 (ermmm….). Sobotu uzavřela již tradiční Honzdir TV a pony diskotéka od našich zvukařů Vojty a D’Artagnana.

Zakončení (neděle)

Všechno jednou musí skončit a ani letošní PragoFFest nebyl výjimkou. Nedělní program bývá velmi krátký: po ranním promítání nastoupil od 11 hodin Jakluk s přednáškou o nízkonákladovém cestování a od 12 hodiny Frolda s přednáškou pojednávající o poníkovských puncích. Letošní PragoFFest byl standardním startovním conem do roku 2017 s novými přednáškami a tvářemi. Budeme se těšit i nadále v roce 2017 na dalších FFestivalech a conech po celém světě!

Diskuze: vlákno na bronies.cz

Videa

Fotky

Externí galerie: BlueStorm | Michy

« z 3 »

Autoři fotek ve výběru: Michy, Jamis, BlueStorm

Fotky Michal “Michy” Iřík, Viktor “Blue storm” Král
Video: Ladislav “Fang” Hüttl , Jan “xsoft” Smetana,  Jan “Honzdir” Sedláček