Czequestria 2014 – reportáž

Czequestria 2014 - Hlavní sál
Hlavní sál, Czequestria 2014

Czequestrii jsme si všichni pořádně užili! Takového množství zážitků se nedostává každý den, tak určitě není na škodu, sdílet je se všemi z vás! Včetně těch, kteří nakonec nedorazili.

Protože jedno krátké video vydá za desítky slov, Honzdir a jeho natáčecí tým připravili sestřih všeho podstatného, co se za tři dny prvního MLP conu v Čechách a na Slovensku událo. Pokud si nejste jistí, jak Czequestria vlastně vypadala, zde máte reportáž z první ruky.

Kde se vzala, tu se vzala…

Myšlenka uspořádat vlastní con se zaměřením na MLP, po vzoru podobných zahraničních akcí jako je Galacon (Německo) nebo BUCK (Velká Británie) zrála déle než rok. Rozhodnutí nakonec padlo – uspořádáme con ve stylu, o který se v Čechách ještě nikdo nepokusil: pro překonání jazykové bariéry pro zahraniční návštěvníky, ale i pro VIP hosty, kteří Czequestrii navštívili, byla určena oficiálním jazykem conu angličtina. Ale tak, aby ani ti, kteří angličtinou nevládnou, rozhodně nepřišli zkrátka.

Kromě víkendového programu na místě conu čekal na účastníky také páteční LARP s tématikou My Little Pony: skupinky účastníků v roli Cutie Mark Crusaders tak navštívily nejednu zajímavou část Prahy.

… zrodila se Czequestria!

Všichni jsme tušili, že začínáme úplně novou kapitolu CZ/SK bronies, která nás zavede na mnohá dosud neprobádaná místa. Jak ale dát vědět potenciálním účastníkům, jak vlastně Czequestria bude vypadat? Úkolu se zhostili animátoři a výsledek rozhodně stál za to:

Nakonec se vše podařilo a první MLP con v Čechách, kde se setkali bronies nejen z Čech a Slovenska, ale i z dalších Evropských zemí, skončil úspěchem. Jak se bavili fanoušci všech věkových kategorií, se můžete přesvědčit v následující unikátní reportáži z conu a obrázkové galerii.

Velké díky všem zúčastněným!
Se všemi se těšíme na opět viděnou na Czequestrii 2015

Reportáž a Czequestria News (Honzdir & Skejpr)

Reportáž psaná během konání akce (Skejprovi patří velký dík a obdiv, že to zvládl), sestřih nejzajímavějších momentů jak z LARPu, tak z conového víkendu a krátké rozhovory s účastníky, organizátory i hosty.

Záznamy panelů a přednášek (Fang, jerry411)

Jak vypadala úvodní ceremonie, panely s VIP i komunitními hosty a nakonec charitativní aukce v celé své délce.

Záznamy z hlavního sálu (Tom0147)

Kompletní záznamy z hlavního sálu pořízené Tomem0147, zpracoval Fang v roce 2019.

Videa z průběhu, party a překvapení na závěr

Ukázky z průběhu, momentky a ukázka ze sobotní party.

A na úplný závěr jedno neoficiální promovideo nazvané Czequestria LEAKS, u kterého jsme se dlouho rozmýšleli, zda jej zveřejnit. Ale nakonec proč ne – občas je potřeba brát věci i méně vážně a ukázat světu, že brony fandom je z velké části o společné zábavě, ať už se na to díváte jakkoliv. Nakonec – posuďte sami, zda se nám parodie na video “Friendship is Manly” povedla 🙂

Diskuze: vlákno na bronies.cz (vlákno s fotkami)
Equestria Daily: http://www.equestriadaily.com/2014/09/convention-compilation-september-27th.html
FB událost: https://www.facebook.com/events/291892140969974/

První My Little Pony con v Čechách – obrazem

Externí galerie: 
BlueStorm | Michy | NitramBro | CreepyRiver | Catra | Lexo Astonov | Jamis | Quint-t-W | xsoft | Fun1k – část 1 | Fun1k – část 2 | Josef “Lugia” Rudolf

Fotky z prvního My Little Pony conu v Čechách a na Slovensku

« z 3 »

Autoři fotek ve výběru: Michy, BlueStorm, catra