Let’s get the party started!

Czequestria 2014 - Libuše

Datum: 30. – 31. 8. 2014 (+ LARP 29. 8. 2014);   Místo: Praha, Česká Republika

Nevyhnutelné se stává skutečností: bronies v České a Slovenské krajině co do počtu neustále rostou a je zapotřebí to oslavit vlastní velkou událostí. Poté, co jsme navštívili zahraniční setkání bronies ze všech koutů Evropy, zúčastnili se s programem tradičních conů v Čechách i na Slovensku a naše srazy postupně překonaly samy sebe, uzrál čas na 1. CZ/SK „My Little Pony: Friendship is Magic“ con.

„… a tak se zrodila Czequestria.“

Přesvědčit ostatní o propastném rozdílu mezi MLP programem na conech s různorodým programem v Čechách či na Slovensku a akcí, kde se potkáváte s bronies z celé Evropy a kde oblíbený fenomén nikoho do okolní reality prostě nepustí, není úplně snadné. I ti, kteří by se rádi zúčastnili, obvykle nechtějí překonávat tolik překážek najednou.

Tak jednoduché to ale s odmítáním účasti tentokrát nebude!

Většinu důvodů, proč nepřijet, jsme sami zažili na vlastní kůži, a tak se většina našeho úsilí zaměřila na to, aby se spolu se skalními fanoušky mohl zúčastnit co nejširší okruh bronies, aniž by kvalita conu nějak utrpěla. Kromě tradičního programu, jak jej můžete znát z Galaconu, BUCKU či BronyDays, chystáme i pár překvapení.

Chcete se na chvíli spolu s ostatními bronies vžít do role hrdinů z Equestrie? Chcete poznat zajímavá místa v Praze, která jako běžní návštěvníci nepotkáte a přitom jsou hodna stejné pozornosti, jako památky tolikrát zmiňované v turistických průvodcích? Pokud ano, určitě si prvního dne nenechte ujít tematickou MLP:FiM LARP hru, která vás provede naším hlavním městem tak, že už se v něm nikdy neztratíte (nebudete-li sami chtít).

Těšíme se na vás!

Na závěr blahopřejeme Legedenovi za vítězný návrh jména conu a jeho úspěšnou výpravou skrz všechna 3 soutěžní kola. Díky!